Sanat Meclisi’nden Ankara Katliamında Yitirdiklerimizin Ailelerine Taziye Ziyaretleri

Sanat Meclisi’nden Ankara Katliamında Yitirdiklerimizin Ailelerine Taziye Ziyaretleri

1566

Bütün bir baskıcı yönetimlerin değişmez bir yöntemi vardır. Halkın isyanını kan ve ateşe boğmak!

Ülkemiz yıllardır kan ve ateş içinde. Ülkenin dört bir yanı katliamlar yaşıyor. İşçiler, köylüler, her yaştan çocuklar ve ülkenin göz bebeği gençlerimiz bir de kadınlarımız şiddetin hedefinde her gün can veriyorlar.

60’larda 70’lerde tek tek öldürülürken insanlarımız, son yıllarda toplu kıyımlarla katledililiyor. İşte Suruç, İşte Ankara!12179261_1218985361450896_2118151351_n

Sabah evinden çıkan işe koşan her insan ölümün nereden geleceğine korku içinde bakıyor. Çünkü mitinglerde halaya duran, caddelerde isyanını haykıran onlarca insanımız  bombalarla paramparça edildi.

Her katliamın arkasından barış istemekle ne katliam bitiyor ne de ölümler duruyor. Katliama, baskıya karşı mücadele etmedikçe bu acıların bitmeyeceği gün gibi aşikar.

Bütün sanatçı dostlarımıza ve halkımıza sesleniyoruz: Katliamları durdurmak mı istiyorsunuz? Ellerimiz var birbirimize verecek!

Ankara Katliamında yaşamını yitirenlerimizin ailelerinin acısını bir nebze olsun hafifletebilmek, onlara dayanışma duygularımızı götürmek, şehitlerimizi sahiplenmek için Sanat Meclisi olarak ailelerimize taziye ziyaretleri yapıyoruz.

22 Ekim Perşembe günü Avcılar’da oturan Binali Korkmaz ve Dicle Doğan’ın ailelerini ziyaret ettik. Ziyaretlerimize devam edeceğiz…

NO COMMENTS

Leave a Reply