GRUP YORUM CEMO’YU, VATANINDA SÖYLEMEYE GİDİYOR

GRUP YORUM CEMO’YU, VATANINDA SÖYLEMEYE GİDİYOR

2239

’30 Yıl Hiç Durmadan’ süren yolculuğun 30.yılında büyük bölge konserleri gerçekleştirmeye devam ediyor Grup Yorum. Her konser adeta büyük bir bayram, şenlik havasıyla geçiyor ve yüzbinler alanlara sığmıyor. Her bir konser yapıldığı ilde büyük kitle gösterilerine dönüşüyor. Grup Yorum’la seyirci arasında müthiş bir bağ kuruyor.Işık şovları, dans gösterileri, konuk sanatçılar, eski Grup Yorum elemanlarının katılımı, Joan Baez gibi sürpriz sanatçıların katılımı… Derken ‘5 kent 5 büyük konser’ sloganıyla başlayan 30.Yıl Konserleri serisinin 5. ve son konseri olan Büyük Dersim Konseri de 11 Temmuz günü Dersim merkezde gerçekleşiyor.
Devrimci sanatta 30.yılını tüm engelleme çabalarına rağmen büyük coşku ve kitlesel konserlerle kutlayan Grup Yorum, susturulamayacağını dosta düşmana bir kez daha gösterdi. Sesi ülke sınırlarını zorladı ilk önce… Ve artık dünya halklarının dilinde bir ezgiye dönüştü. Hatırlayalım, Grup Yorum 30. yılını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Tunceli/Dersim’de stadyumlarda kutlamak için başvurularda bulunmuş ama stadyumlar Grup Yorum’a verilmemiş, bunun üstüne konserlerini alanlara çeken grup “Saraylar Sizin Meydanlar Bizim” sloganıyla çok daha büyük bir coşku ve sahiplenme ile konserlerini yapmış ve artık Dersim konseri için gün saymaktadır. İstanbul ve Ankara’da valiliklerce konulan yasak kararları, halkın sahiplenmesiyle mahkemeye yapılan itirazlarla kaldırılarak hiçbir keyfiyete boyun eğmeyeceğini göstererek konserleri yapabilmiştir Grup Yorum.

Adana’da 70.000, İzmir’de 700.000 İstanbul ve Ankara’da yüzbinlere seslenen Grup Yorum, Cemo’yu kendi toprağında 30.yılının onuruyla seslendirecek. Belki de Cemo şarkısı en fazla içinden çıktığı topraklara yakışıyor. 11 Temmuz günü saat 19.00’da başlayacak konserde Grup Yorum’a tüm konserlerde olduğu gibi Orhan Şallıel yönetiminde senfoni orkestrası eşlik edecek. Ayrıca konuk sanatçılar, video gösterileri ve dans gösterileriyle de bölge seyircisine güzel anlar yaşatacak. Siz de Grup Yorum’la CEMO’yu söyleyen ‘ışık dalgası’nda yerinizi almak istiyorsanız

HAYDİ DERSİM’E…

NO COMMENTS

Leave a Reply