Enternasyonal Devrimci Steve Kaczynski Tecrite Direniyor!

Enternasyonal Devrimci Steve Kaczynski Tecrite Direniyor!

2064

2 Nisan 2015 tarihinde polisin İdil Kültür Merkezi’ne yaptığı baskın sonucu gözaltına alınan enternasyonal devrimci Steve Kaczynski hala Maltepe Hapishanesi’nde tutsak. Tutsaklığı boyunca kendisine gönderilen kitaplar, dergiler, değişik ülkelerden gönderilen dayanışma mektuplarıve bazı eşyalar alınmadı.

Steve’in avukatlarından Av. Aycan Çiçek verdiği demeçte; Steve’in ağırlaştırılmış müebbet tutuklularıyla aynı koşullarda yaşadığını, kendisine gönderilen mektupların, kitapların, dergilerin verilmediğini. Onlarca yabancı dayanışmacının mektup gönderdiğini fakat bunların hçibrisinin kendisine verilmediğini belirtti. Ayrıca, günde sadece iki saat havalandırmaya çıkarıldığını ve diğer yabancı tutuklulardan tecrit edildiğini söyledi.

Bir İngiliz vatandaşı olan Steve’e İngiltere Konsolosluğu’nun yazmış olduğu mektup da iletilmedi. Steve şimdi açlık grevinde..

Bütün bu ağır koşulların, insan onuruyla örtüşmeyen koşulların kaldırılması için Steve Kaczynski açlık grevine başladı. Şu an açlık grevinin 10.gününde olan Steve’in sağlık koşulları da iyi değil.

Şimdiye kadar kendisiyle ilgili basın açıklamaları yapıldı, avukatları eylemler düzenlediler. Bulunduğu hapishane önünde Grup Yorum’un da türküler söylediği bir basın açıklaması gerçekleştirildi. İnternette geniş bir imza kampanyası başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde ÇHD’li avukatlar topluca Steve’in görüşüne gitmişti. Bundan sonra ise tepkilerin hapishane idaresine ve İngiltere Konsolosluğu’na yöneleceği bildirildi.

NO COMMENTS

Leave a Reply